Jaké plusy a minusy nabízejí screenové rolety

Téma kvalitní stínící techniky bylo v posledních týdnech opět v kurzu. Právě teplé letní dny prověřily, čeho jsou jednotlivé druhy rolet či žaluzií schopny. Výjimkou nebyly ani tzv. screenové rolety, které nabízejí několik pozitiv, ale zároveň se s nimi spojují i ​​jisté minusy.

Co jsou screenové rolety:

  • jedná se o moderní stínící systém na okna
  • jsou využívány jako vnější externí stínění
  • slouží jako vysoce účinné protisluneční clony
  • většina modelů se vyrábí z technických látek a PVC
  • rolety mohou být ovládány manuálně nebo elektronicky

Plusy screenových rolet:
Udržují teplotu v interiéru – Díky montáži z vnější strany zachycují sluneční paprsky ještě před jejich kontaktem se samotným oknem. Tím brání přehřátí okenní tabule, čímž teplo proniká do interiéru v mnohem menší míře.
Odolnost vůči větru a dešti – Kombinace technických tkanin a PVC materiálů se postará o vysokou odolnost. Vadit jim nebude ani vítr, ani déšť. Rolety jsou pevné a schopny snést i dlouhodobou vlhkost. Výjimkou nejsou ani silné mrazy.
Vhodné pro různé typy oken – Screenové rolety si našly uplatnění téměř všude. Oblíbené jsou hlavně jako stínění velkoformátových oken, ale stále častěji je vidíme i na střešních, resp. podkrovních oknech.
Možnost výroby rolet na míru – Široké uplatnění vyplývá také z možnosti výroby rolet na míru. Několik společností přizpůsobuje velikost, barvu či dokonce výběr látek individuálním požadavkům zákazníka a konkrétnímu účelu využití objednaných modelů.
Možnosti ovládání rolet – Boom kolem smart technologií ovlivnil také výrobu screenových rolet. Při montáži je lze napojit na kompletní systém ovládání domácnosti pomocí smartphonu. Takové řešení však vyžaduje vyšší investici. Cenově dostupnější je motorické ovládání rolet pomocí vypínače, resp. ovládání pomocí dálkového ovladače.

Minusy screenových rolet:
Náročnější montáž – Montáž screenových rolet se v poslední době trochu usnadnila, ale nadále vyžaduje o něco více práce než montáž jiných druhů stínící techniky. Obzvlášť to platí v případech, kdy jsou rolety instalovány se systémem elektronického ovládání.
Montáž z vnější strany – Širší využití v interiérech je otázkou času. Již nyní najdeme screenové rolety i ve vnitřních prostorách objektů. Zatím jsou však prodávány hlavně jako externí stínění montované do připravených schránek na fasádě.
Méně denního světla v bytě – Nadprůměrně vysoká efektivita stínění těchto rolet má také odvrácenou stránku. Přes miniaturní otvory v látce totiž do interiéru neproniká téměř žádné světlo. Vnitřní prostory tak budou velmi slabě prosvětleny.

Minusem screenových rolet je i vyšší cena. Výrobci ji obhajují jako investici, kterou se vyplatí vynaložit kvůli několika výhodám tohoto produktu. Otazník visí i nad designem, který někomu přijde jako nadčasový, jinému než nenápadný. Po praktické a bezpečnostní stránce je však můžeme považovat za výrobek schopný plnit nejvyšší kritéria pro stínící techniku.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram